آموزش دفاع شخصی بانوان کافیست باور کنید زنی قوی هستید

آموزش دفاع شخصی بانوان کافیست باور کنید زنی قوی هستید

هر چند احتمال خطر و رخ دادن شرایط بحرانی برای همه افراد وجود دارد، اما حقیقت این است که گاهی بانوان در معرض خطر بیشتری هستند و از این جهت نیاز به مراقبت بیشتری نیز دارند. آموزش دفاع شخصی بانوان دقیقاً به همین علت از اهمیت بسیاری برخوردار است. شما به عنوان یک بانو اگر با تکنیک‌های کاربردی دفاع شخصی آشنا باشید بدون شک در اجتماع احساس امنیت بیشتری خواهید داشت. این تکنیک‌ها از ساده‌ترین حرکات گرفته تا فن‌های پیچیده رزمی را شامل می‌شوند و حتی در خانه نیز می‌توانید آن‌ها را فرا بگیرید. در ادامه همراه ما باشید تا هر آنچه را لازم است درباره آموزش دفاع شخصی خانمها بدانید، با شما در میان بگذاریم.

در قسمت آموزش آنلاین بهترین دوره دفاع شخصی بانوان رو قرار دادیم که به عقیده ما و اساتید بزرگ دنیا هر زنی بهتر است آموزش ببیند.

 

آموزش دفاع شخصی بانوان شما را از مراقبت دیگران بی‌نیاز می‌کند

به عنوان یک خانم شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که مورد آزار کلامی یا جسمی واقع شوید و تا مدت‌ها از اضطراب آن رها نشوید. حتی گاهی تنها شنیدن صدای پای یک عابر از پشت سر می‌تواند شما را تا حد زیادی بترساند. اما چگونه می‌توانید خود را در چنین شرایطی و در برابر چنین خطراتی ایمن کنید؟ اینجا همان جایی است که آموزش دفاع شخصی بانوان به کارتان می‌آید.

دختران و زنانی که اصول رایج دفاع شخصی را آموخته‌اند در بحران‌ها می‌توانند کنترل بهتری بر رفتار و حرکات خود داشته باشند. علاوه بر این تجربه نشان داده است این دختران از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار هستند و دید مثبت‌تری نسبت به خود دارند. تناسب اندام و آمادگی جسمانی بیشتر نیز از دیگر مزیت‌های آموختن دفاع شخصی برای بانوان است. آموزش دفاع شخصی برای بانوان فرصتی فراهم می‌کند تا زنان بدون نیاز به مراقبت دیگران در جامعه رفت و آمد داشته باشند، بتوانند به تنهایی به سفر بروند و بدون ترس به سبک و سیاق مورد نظر خود زندگی کنند.

 

آموزش دفاع شخصی بانوان شما را از مراقبت دیگران بی‌نیاز می‌کند

پیشنهادی برای مطالعه: آموزش دفاع شخصی کودکان

 

آموزش دفاع شخصی بانوان با شناخت نقاط حساس

آموزش دفاع شخصی خانم ها لزوماً به معنای حرفه‌ای شدن در یک ورزش رزمی نیست و نیاز به آمادگی قبلی خاصی ندارد. حتی اگر تا به حال هیچ‌گونه فعالیت ورزشی نداشته‌اید جای نگرانی نیست. با شناختن نقاط حساس بدن می‌توانید در شرایط خاص از خود دفاع کنید. این نقاط شامل چشم‌ها، گلو، کشاله ران، فک، زانو، ساق پا، جناغ سینه و ... است.

آموزش دفاع شخصی بانوان شما را آماده می‌کند تا در شرایط بحرانی، با ضربه زدن به هر یک از این نقاط، مهاجم را از خود دور کرده و فرار کنید. برای این کار می‌توانید از زانو، کف دست یا آرنج خود برای ضربه زدن استفاده نمایید. خصوصاً ضربات آرنج بسیار پرقدرت هستند و سریعاً فرد را از پا در می‌آورند.

 

آموزش دفاع شخصی بانوان با شناخت نقاط حساس

 

آموزش گام به گام دفاع شخصی بانوان در موقعیت‌های گوناگون

 هرچند آشنایی با نقاط فشار یا نقاط حساس بدن می‌تواند زمینه را برای دفاع از خود فراهم آورد، اما شما برای پیاده سازی ضربات کارساز به شناخت دیگری نیز نیاز دارید و آن شناخت موقعیت خود نسبت به مهاجم است. در آموزش دفاع شخصی بانوان می‌آموزید در چه شرایط و موقعیت‌هایی باید از کدام ضربه‌ها استفاده کنید. در ادامه مثال‌هایی از این مورد را عنوان خواهیم کرد.

 

اگر مزاحم از جلو به شما نزدیک شده است

در مواقعی که فرد آزار رسان از جلو به شما نزدیک می‌شود، می‌توانید از زانوی خود برای ضربه زدن به کشاله ران کمک بگیرید. این ضربه در کمترین زمان ممکن مهاجم را از پا می‌اندازد. اما لازم است قبل از آن، دست‌های مشت کرده‌تان را جلوی لگن خود بگیرید و با سر به صورت فرد ضربه بزنید. در این صورت فضای کافی بین شما و مهاجم، برای ضربه کاری زانو به کشاله ران (که یکی از بهترین ضربه‌ها در آموزش دفاع شخصی بانوان است) ایجاد می‌شود.

 

اگر مزاحم از جلو به شما نزدیک شده است

 

اگر فرد مزاحم از کنار به شما نزدیک شده است

آموزش دفاع شخصی زنان تمام موقعیت‌ها و شرایط ممکن را در یک مزاحمت خیابانی در نظر می‌گیرد. برای مثال اگر مهاجم از کنار به شما نزدیک شده است، ابتدا با آرنج به فک و صورت یا گیجگاه او ضربه بزنید و سپس دوباره با آرنج به جناغ سینه او حمله کنید. حالا فرصت خوبی برای فرار فراهم کرده‌اید.

 

اگر بین مزاحم و دیوار گیر افتاده‌اید

در آموزش دفاع شخصی بانوان چند نوع ضربه برای خلاصی از این موقعیت وجود دارد. می‌توانید با دست به زیر بغل فرد ضربه‌ای سخت وارد کنید و یا با دست مشت کرده، فک، گردن یا جناغ سینه را هدف قرار دهید. یک راه دیگر نیز این است که با سر به فک مهاجم ضربه بزنید تا از شما دور شود.

 

اگر بین مزاحم و دیوار گیر افتاده‌اید

 

اگر مزاحم از پشت شما را گرفته است

شاید یکی از ترسناک‌ترین موقعیت‌ها در مزاحمت‌های خیابانی همین باشد. زیرا شما دید کاملی از مهاجم ندارید و گاهی با یک حرکت او غافلگیر می‌شوید. اما در دوره‌های آموزش دفاع شخصی بانوان، برای چنین شرایطی نیز راه حل‌هایی ارائه شده است. برای مثال می‌توانید کمی به عقب خم شده و با ضربه سر به فرد مزاحم، او را وادار کنید برای حفظ تعادلش یکی از پاهایش را جلوتر بگذارد. حالا باید خم شوید و پای جلویی را با دست به سمت بالا بکشید تا مهاجم دوباره تعادلش را از دست بدهد و روی زمین بیفتد. 

هر چند عملی ساختن هر یک از این تکنیک‌ها در شرایطی که سرتاپای شما را ترس و استرس فرا گرفته است کار آسانی نیست. اما اگر اصول دفاع شخصی را به درستی بیاموزید کم کم به میزانی از کنترل ذهن خواهید رسید که بتوانید در موقعیت‌های بحرانی بر خود مسلط باشید. خوشبختانه با وجود فضای مجازی، امکان آموزش دفاع شخصی بانوان در خانه نیز فراهم شده است. با این حساب می‌توانید از همین امروز اولین قدم را برای تبدیل شدن به زنی مستقل و قوی بردارید.

شما هم می‌توانید نظر بدهید.

برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد شوید
مطالب مرتبط
ترس در دفاع شخصی و روش های غلبه بر آن
دفاع شخصی

ترس در دفاع شخصی و روش های غلبه بر آن

  • 1401/02/24

یک نکته مهمی که در مواجه با خطر و درگیری باید درنظر گرفت، فشار آدرنالین ناشی از بروز ترس و بالا رفتن...

راهنمای استفاده از دوره آموزشی آنلاین مقدماتی دفاع شخصی
دفاع شخصی

راهنمای استفاده از دوره آموزشی آنلاین مقدماتی دفاع شخصی

  • 1401/06/08

۱. دوره آموزشی مقدماتی دفاع شخصی با احسان و نیما چیه و از چه سبکیه و برای چه کسانی مناسب هست؟ ...

دوره آنلاین دفاع شخصی
دفاع شخصی

دوره آنلاین دفاع شخصی

  • 1401/06/21

اینجا فقط دفاع شخصی را یاد نمی‌گیری، یاد می‌گیری خودت را باور کنی!   مهارت...

سه تا از بهترین سبک های هنر رزمی برای دفاع شخصی
جوجیتسو برزیلی

سه تا از بهترین سبک های هنر رزمی برای دفاع شخصی

  • 1401/07/10

صدها و صدها سبک هنرهای رزمی وجود دارد. بیشتر آنها می توانند برای دفاع شخصی استفاده شوند، اما برخی از...

مزایای شرکت در کلاس دفاع شخصی
دفاع شخصی

مزایای شرکت در کلاس دفاع شخصی

  • 1401/07/11

دفاع شخصی و فراگیری آن دارای مزایای فراوانی میباشد که بخشی از این مزایا روحی و روانی است و بخشی دیگر...

تکنیک بیهوشی در دفاع شخصی
دفاع شخصی

تکنیک بیهوشی در دفاع شخصی

  • 1401/07/27

قبل از اینکه مختصر راجب یکی از تکنیک های کاربردی بیهوش کردن حریف و یا مهاجم صحبت کنم یه نقل قول از ه...